Girls Land

Cały świat wokół nas!
 
IndeksCalendarFAQSzukajRejestracjaUżytkownicyGrupyZaloguj

Share | 
 

 Film - Wredne Dziewczyny ( Mean Girls )

Go down 
AutorWiadomość
Pepsi
Admin
Pepsi

Female
Liczba postów : 89
Age : 26
Skąd : Wielkopolska
Registration date : 13/05/2007

PisanieTemat: Film - Wredne Dziewczyny ( Mean Girls )   Wto Maj 15, 2007 8:18 pm


Wredne Dziewczyny


Streszczenie:
Nastoletnia Cady mieszkała z rodzicami przez 12 lat w Afryce. Przyjaźniła się z dzikimi zwierzętami i nieliczną grupą tubylców. Nie musiała chodzić do szkoły, bo uczyła się w domu. Gdy jej rodzice przeprowadzili się z powrotem do Ameryki, idylla się skończyła. Trzeba było pójść do liceum, a przeżycie w nim roku szkolnego bywa o wiele trudniejsze niż życie w dżungli. Na tym, dość banalnym dla każdego licealisty założeniu, oparta jest fabuła komedii "Wredne dziewczyny". Jest ona wbrew pozorom całkiem dobrze nakręcona i inteligentna. Nie odkrywa niczego nowego ani na temat nastolatków, ani szkoły, ani ludzi w ogóle, ale dobrze się ją ogląda.
W liceum istnieje podział na grupy, co wie każdy, kto oglądał choć jeden serial amerykański (lub sam był w liceum): kujony, mniejszości narodowe, dziwadła, mięśniaki, komputerowcy i wreszcie one. Popularne dziewczyny. Lateksy, którym przewodzi słodka blondynka Regina. Ich zachowanie i wygląd są równie naturalne jak plastik, a mimo to lub właśnie dlatego wszyscy je lubią, podziwiają i chcą z nimi jeść lunch przy jednym stoliku. Wszyscy? Janis i Damian, para klasowych outsiderów z całego serca nie znosi Reginy. I wykorzysta każdego, by się na niej odegrać.
Do takiego otoczenia trafia Cady. Z początku cicha i spokojna, powoli zaprzyjaźnia się z Lateksami. Poznaje ich świat pełen intryg i ploteczek, obsesyjnego myślenia o chłopakach i wymyślanych niedoskonałościach ciała (bo o duchu mało kto pamięta). Obserwujemy jej ewolucję od miłej do wrednej dziewczyny. W końcu jedno z praw licealnej dżungli brzmi - jeśli wchodzisz między wrony...
Intryga jest dość oklepana i przewidywalna, a jednak opowieść ma w sobie naturalność i urok. Być może dlatego, że film nakręcono na podstawie prawdziwej historii i nie jest zmyślony od początku do końca. Oglądając "Wredne dziewczyny" miałam wrażenie, że opowieść snuje ktoś młody, kto przeżywa dylematy Cady i jej przyjaciół. Nie zaś - jak to często bywa - ktoś starszy, kto to przeżył lub wyobraża sobie, jak też licealne życie wygląda.
Mile zaskakuje młoda obsada, przede wszystkim Lindsay Lohan ("Zakręcony piątek"). Nie popełnia ona błędu większości aktorów, grających w komediach dla nastolatków. Nie próbuje być na siłę śmieszna. Gra naturalnie, bez manieryzmu i przesady. Nie stroi niepotrzebnych min. Jej występ jest dużym plusem.
Ponieważ dystrybutor nie zorganizował pokazu prasowego, na "Wredne dziewczyny" poszłam w piątek po pracy i dobrze się bawiłam, mimo zmęczenia i tego, że dramaty licealne już mnie nie dotyczą. Myślę, że licealiści, do których ten film jest skierowany, ubawią się również.


Obsada:
Jonathan Bennett :Aaron
Tim Meadows :Pan Duvall
Lacey Chabert :Gretchen Wieners
Lizzy Caplan :Janis
Rachel McAdams :Regina
Daniel Franzese :Damian
Jonathan Malen :Peter Haldi
Lindsay Lohan :Cady Heron
David Sazant :Marymount Captain
Wai Choy :Tim Pak
Valerie Casault :Całująca się dziewczyna
David Aherne :Homeschooled Boy
Tina Fey :panna Norbury
Amanda Seyfried :Karen Smith
Clare Preuss :Caroline Krafft


Gallery:
Ciekawostki:
>Po tym jak Cady zmieniła image i idzie korytarzem, ma na sobie różowe buty na obcasie, lecz kiedy wpada do kosza, jej buty są czarne.
>Kiedy Cady kończy rywalizację Matletów, jej włosy są proste i zaczesane w kucyk. Kiedy bezpośrednio po konkursie przychodzi do Spring Fling, jej włosy są rozpuszczone i pokręcone.
>Kiedy Matleci wymieniają wrażenia po zwycięstwie w zawodach, włosy Cady zmieniają położenie z ramienia na plecy pomiędzy ujęciami.
>Podczas udzielania korepetycji Cady, Aaron tłumaczy, że "czasem iloczyn dwóch ujemnych liczb całkowitych jest liczbą dodatnią." Prawdę mówiąc, nie biorąc pod uwagę zagadnienia, że zero jest jednocześnie liczbą dodatnią i ujemną, iloczyn dwóch liczb ujemnych jest zawsze liczbą dodatnią.
>Amanda Seyfried, która gra postac Karen została prawie wybrana do roli Reginy jednak producent, Lorne Michaels stwierdził, że będzie ona lepsza w roli 'głupiej dziewczyny'.
>Film był kręcony w Toronto (Kanada).
>Pod koniec rapowego występu Kevina, kiedy prowadzący mówi: "Dziekujemy Kevinie, wystarczy," chłopak na scenie w zielonej koszuli stoi po prawej Kevina. W następnym ujęciu, kiedy Kevin mówi: "Wesołych Świąt wszystkim", chłopak jest po jego lewej stronie.
>Kiedy Cady wchodzi do pokoju, w którym Janice i Damien oglądają "Piątek trzynastego" Damien krzyczy i rzuca miskę z popcornem w powietrze. W następnym ujęciu miska jest znowu pełna.
>Niemieckie zdanie wypowiadane przez nauczycielkę na początku filmu jest całkowicie niepoprawne gramatycznie. Nauczycielka mówi: "Bleiben Ihren vorgenannten Platz!", co można tłumaczyć jako: "Zostańcie na przydzielonych wam miejscach!". Prawidłowo po niemiecku zdanie powinno zabrzmieć: "Bleiben Sie auf Ihrem Platz!".
>Podczas pierwszych scen z Candy i Janice, kolczyki w uchu Janice kilkakrotnie zmieniają miejsce.
>Włosy Reginy zmieniają położenie pomiędzy ujęciami w scenie po tym, jak Aaron z nią zerwał i Gretchen i Karen starają się ją pocieszyć.
>Podczas przyjęcia Aaron widzi zdjęcie Cady siedzącej na słoniu. Słoń ze zdjęcia to słoń azjatycki, a nie afrykański.
>Kiedy pani Norbury siada przy pianinie, by dokończyć grać piosenkę "Jingle Bell Rock", muzyka rozlega się, zanim jej palce dotykają klawiszy.
>Kiedy Karen zdradza Cady, że ma "wyjątkowy talent" przewidywania deszczu", Cady jest uśmiechnięta i rozbawiona. W następnym ujęciu na jej twarzy maluje się obrzydzenie i zażenowanie.
>Kiedy Cady idzie na bal, po zwycięstwie w Matletach, ma na sobie medal. Kiedy wchodzi na scenę po odbiór korony, medal znika i pojawia się znowu podczas jej póżniejszej rozmowy z Aaronem.
>Podczas konkursu talentów, kiedy Kevin Gnapoor rapuje, nie ma na sobie żadnego naszyjnika, lecz kiedy idzie za scenę, aby skomplementować Janis, widzimy na jego szyi naszyjnik.
>W scenie, kiedy wszystkie dziewczyny wyznają swoje kłamstwa w sali gimnastycznej, pani Norbury pyta: "Kto z was został nazwany szmatą?". Nauczycielka w niebieskiej bluzce podnosi rękę. Kiedy widzimy tę kobietę siedzącą za plecami pani Norbury w następnym ujęciu, jej ręka jest opuszczona.
>Na początku swojego przyjęcia Cady ma na sobie sukienkę "tube" bez stanika pod spodem. W następnych scenach stanik i ramiączką są bardzo wyraźnie widoczne.
>Gdy Cady wchodzi na bal po konkursie Mathletów ma normlnie ułożony rękaw kurtki, ręka jest niewidoczna. W następnym ujęciu jej rękaw jest podwinięty, a ręka widoczna.
>Na przyjęciu Chrisa Eisel'e Gretchen i Karen rozmawiają o Seth'ie, Karen trzyma swojego drinka w prawej ręce. W następnym ujęciu trzyma go w lewej ręce, później drink znika.
>Na przyjęciu u siebie w domu Cady stawia swoje picie na wyższym stosie płyt CD. W następnym ujęciu picie stoi na tym niższym.
>W scenie, kiedy w klasie są rozdawane upominki świąteczne, Damien, ubrany w strój Mikołaja, wyczytuje nazwisko "Glenn Cocco". Glenn Cocco w rzeczywistości jest przyjaciółką reżyserki filmu, Tiny Fey.
>Film, który oglądają Janice i Damien w Halloween, to "Piątek trzynastego II" (1981).
>Gdy Cady pierwszy raz je lunch z "Plastikami" włosy Reginy zmieniają pozycję. Najpierw włosy ma ułożone na ramionach, później na plecach.
>Numer telefonu na wizytówce Kevina Gnapoora zawiera prawdziwy numer kierunkowy Północnego Wybrzeża - 847.
>Tytuł roboczy filmu to "Untitled 'Queen Bees and Wannabes' Project".
>Mama Cady nazywa swoją biało-czarną wazę "Ndebelijską wazą płodności", ale dzieło to nie jest typowe dla sztuki plemienia Ndebele - wyrabia się tam lalki płodności, nie dzbanki.
>Kiedy panna Norbury mówi Cady, że oczekuje podpisu rodziców pod testem, który oblała, nauczycielka oddaje jej test zatytułowany "Granice", ale jego pytania dotyczą zbieżności i rozbieżności ciągów nieskończonych.
>Kiedy Cady jest na zakupach z Plastikami, w tle można dostrzec budke telefoniczną firmy Bell Mobility (kanadyjska kompania telekomunikacyjna). Firma ta działa tylko na terytorium Kanady.
>W slajdach z Afryki tato Cady jest pokazany z dużym pytonem birmańskim. W rzeczywistości te węże nie żyją na wolności w Afryce.
>Imię pana Duvalla nie jest w filmie wspomniane, ale wizytówka na jego biurku mówi, że jest to Ron.
>Scena, w której Cady przyłapuje Jasona i Gretchen całujących się na jej przyjęciu, znacznie rózni się od pierwszejj wersji w scenariuszu. Pierwotnie Cady przyłapuje Gretchen i Jasona na seksie oralnym (nie widać nagości), lecz scena ta została zmieniona, by film uzyskał oznaczenie filmu 'od lat: 13".
>Postać Pani Norbury otrzymała nazwisko po nauczycielce francuskiego w Upper Darby High School, gdzie uczęszczała Tina Fey.
>Początkowo Lindsay Lohan miała grać Reginę, a Amanda Seyfried miała wcielić się w rolę Cady. Jednak producenci doszli do wniosku, że nikt nie nadaje się do roli Cady... z wyjątkiem Lindsay Lohan.
>Janis Ian została nazwana po piosenkarzu o tym samym imieniu, który napisał piosenkę "At Seventeen", którą można usłyszeć grającą w tle kiedy to dziewczyny walczą w domu Reginy.
>Amy Poehler, która gra Panią George jest tylko o 5 lat starsza od swojej ekranowej córki Rachel McAdams (Regina George).
>W książce, na której oparty jest film najbardziej popularna dziewczyna w szkole dostała tytuł "Królowa pszczół". W filmie bohaterka, która pasuje do tego opisu ma na imię Regina - co znaczy "królowa" po łacinie.


Nagrody:
2005: Lindsay Lohan (nominacja) MTV Movie Award najlepsza rola kobieca
2005: Rachel McAdams (nominacja) MTV Movie Award najlepszy czarny charakter
2005: Rachel McAdams MTV Movie Award nagroda dla zespołu aktorskiego
2005: Lindsay Lohan (nominacja) MTV Movie Award nagroda dla zespołu aktorskiego
2005: Rachel McAdams (nominacja) MTV Movie Award najbardziej obiecująca aktorka
2005: Amanda Seyfried MTV Movie Award kreacje aktorskie
2005: Lacey Chabert MTV Movie Award kreacje aktorskie
2005: Rachel McAdams MTV Movie Award kreacje aktorskie
2005: Lacey Chabert MTV Movie Award nagroda dla zespołu aktorskiego
2005: Amanda Seyfried MTV Movie Award nagroda dla zespołu aktorskiego
2005: Lindsay Lohan MTV Movie Award nagroda dla zespołu aktorskiego
2005: Lindsay Lohan MTV Movie Award najlepsza rola kobieca
2004: Lindsay Lohan Nagroda Młodych najlepsza aktorka komediowa


Moja ocena:
Grąco polecam film! uśmiech

_________________
"Pięknie zbudowana kobieta modli się przed figurą, ale własną." - MS.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://girls.forumpolish.com
 
Film - Wredne Dziewczyny ( Mean Girls )
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Girls Land :: Off Topic :: Popcorn-
Skocz do: