Girls Land
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Girls Land

Cały świat wokół nas!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Pepsi
Admin
Pepsi


Female
Liczba postów : 89
Age : 32
Skąd : Wielkopolska
Registration date : 13/05/2007

Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła Empty
PisanieTemat: Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła   Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła Date_a11Czw Maj 17, 2007 4:45 pm

Nie wiem czy znacie pisarza Paulo Coelho?
Może nie jest on w stylu Meg Cabot czy innej pisarki dla nastolatek... Bo fakt że on tworzy o wiele dojrzalsze dzieła - jest świetny.


Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła Coelho08

Przeczytałam wszystkie książki które zostały wydane w polsce jego autorstwa ale niestety nie dostałam się do tych zagranicznych.
Jego książki nie mają sobie równych.
Coelho każdym najmniejszym zdaniem zmusza do refleksji.
Ta mądrosc zawarta w jego słów aż przeraża...
Ale nie są to książki popularno naukowe...
Są to książki o ludziach i o ich przypadkach w życiu.
Pokaże wam niektóre:


Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła 83-904230-2-2
Alchemik otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoła wszelkim przeszkodom.
Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie. Alchemia Paula Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwu obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. Potrzeba Alchemika i jego światowy rozgłos są oczywiste, albowiem lektura książki przemienia w złoto nawet najbardziej zaśniedziałe sprężyny ludzkich marzeń.
Moja ocena: To jest jego najlepsza książka. Po przeczytaniu jej, zrozumiałam że warto miec marzenia...


Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła 83-247-0645-3
Pierwsza publikacja esejów i felietonów ze światowych mediów w jednym zbiorze.
Zbiór felietonów, esejów, krótkich impresji i luźnych scenek napisany przez najpopularniejszego w Polsce pisarza brazylijskiego z lat 1998-2005. Autor "Pielgrzyma" zawsze potrafił dostrzec lepsze strony życia. W zbiorze krótkich tekstów o felietonowej formie opowiada historie własne i zasłyszane, dzieli się obserwacjami i doświadczeniami, zbieranymi w całym świecie - od Australii po Norwegię i od ojczystej Brazylii po Pireneje, gdzie kupił ukochany stary wiatrak. W prosty, serdeczny i bezpośredni sposób przypomina, że "trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami."

Moja ocena: Naprawde to jest genialnę! Szybko się czyta a na każdej stronie czeka Cię co innego....!

Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła 83-917239-4-1
Czy człowiek jest z gruntu dobry czy zły?
Pewnego dnia do Viscos, małego miasteczka w Pirenejach przybywa tajemniczy nieznajomy. Jego niepokojąca obecność sprawia, że tutejsi mieszkańcy, prowadzący dotąd spokojne, uczciwe, wypełnione pracą życie, w ciągu niespełna tygodnia muszą wybrać pomiędzy Dobrem i Złem. Demon i panna Prym to opowieść o odwiecznej walce, którą toczą w nas światło i ciemność, anioły i demony, dobro i zło a także refleksja nad wolnością wyboru swojej własnej ścieżki, wolnością, którą ma każdy z nas, w każdej chwili życia... Paulo Coelho (ur. 1947 w Rio de Janeiro) dziś jeden z najbardziej poczytnych pisarzy świata. W ciągu ostatnich lat rozeszło się ponad 43 milionów jego książek w 155 krajach (w Polsce od 1995 roku sprzedano blisko milion egzemplarzy). Paulo Coelho, niestrudzony pielgrzym do źródeł prawdy, przemawia nie do rozumu lecz do serc.

Moja ocena: bardzo świetna ale trzymająca w nerwach książka! Polecam!!

Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła 83-917239-0-9
Każdy potrzebuje zwierciadła, w którym mógłby się przejrzeć. Pewnie dlatego jedna połowa świata rozgląda się za swoją drugą połową. Paulo Coelho w swojej książce opowiada o spotkaniu dwojga ludzi po latach rozłąki. Miłość, która w nich zasnęła, budzi się powoli, pośród wątpliwości i obaw przed porażką. Aby uwierzyć w drugiego człowieka, należy najpierw uwierzyć w siebie. Żyć w harmonii ze światem widzialnym i niewidzialnym. Ale czy miłość jest w stanie uchronić przed samotnością?Moja ocena: książka cała skupiona wokół Matki Boskiej... piękna!

Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła 83-247-0361-6
Powieść, od której zaczęła się legenda kultowego autora
Historia oparta na osobistych przeżyciach pisarza, który pielgrzymując do słynnego hiszpańskiego sanktuarium Santiago de Compostela, odkrył drogę zwykłego człowieka. Bohater książki wyrusza w drogę, którą po śmierci Jezusa szła Maryja wraz ze św. Jakubem apostołem. Towarzyszy mu tajemniczy przewodnik. Pod okiem pielgrzym osiąga kolejne poziomy wtajemniczenia - wraz z nim i my rozpoznajemy swego anioła i demona, uczymy się uwalniać od cierpień miłosnych, przekonujemy się, że w praktyce "strome podejścia są łatwiejsze niż by się wydawało"

Moja ocena: bardzo trudna do zrozumienia książka i chyba najtrudniejsza i mrożąca w krew w żyłach ze wszystkich. Jest w niej mowa również jak porozumiewac się z Aniołami...

Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła 83-918441-9-6
Ester, żona znanego pisarza, znika bez wieści. Czy została porwana, zamordowana, czy uciekła z kochankiem? Dlaczego nie daje znaku życia? Jak po dziesięciu latach małżeństwa mogła odejść bez słowa? On próbuje ułożyć sobie życie bez niej, wiąże się z inną kobietą, pisze kolejną powieść. Jednak nie potrafi zapomnieć. Ester staje się jego obsesją, jego Zahirem. Wokół niej krążą wszystkie jego myśli. Musi ją odnaleźć, musi wyruszyć w długą podróż, która pozbawi go złudzeń i pozwoli na nowo narodzić się dla miłości.
Moja ocena: taka średnia ta książka. Czytałam ją baardzo długo i ledwo skończyłam... Ale nawet ciekawa...

Na tym skończe...
To oczywiście dopiero częsc tych książek.
Pokazałam wam najciekawsze...
Nie przestraszcie się że to jakaś poezja...
Książka was napewno będzie zanudzac...
Ale jeśli się wczytacie, zrozumiecie całe wasze życie...!
Polecam grącoo!

Oto kilka bardzo ładnych cytatów z książek PC:

- "Statek jest bezpieczniejszy, gdy kotwiczy w porcie, nie po to jednak buduje się statki."

- "Ucieczka przed walką jest czymś najgorszym, co może się nam przytrafić. Jest o wiele gorsza od przegranej, ponieważ klęska zawsze może stać się dla nas źródłem doświadczenia i nauką, a ucieczka daje nam tylko jedną możliwość: głosić zwycięstwo naszego wroga."

- "Człowieka tak bardzo pochłaniają myśli i plany na przyszłość, że przypomina sobie o życiu dopiero wtedy, gdy jego dni na ziemi są policzone. Ale wówczas na wszystko jest już za późno."

- "Bądź niczym bijące źródło, nie zaś jak staw, w którym zawsze stoi ta sama woda."

- "Jaki sens ma rozprawianie o miłości, skoro miłość posiada swój własny głos i mówi sama za siebie."

- "Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko."

- "Nikt nikogo nie traci, bo nikt nikogo nie może mieć na własność. I to jest najważniejsze przesłanie miłości - mieć najważniejszą osobę na świecie, ale jej nie posiadać."

- "Okazuje się, że jestem taki jak inni ludzie - widzę świat nie takim jaki jest, lecz jakim chciałbym go widzieć."

- "Serce obawia się cierpień (...) Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia..."

- "Wszystko co zdarza się raz, może się już nie przydarzyć nigdy więcej, ale to, co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno po raz trzeci."

- "Szczęście można znaleźć w najmniejszym ziarenku pustynnego piasku..."

- "Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć miesza nam w głowach."

- "Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł albo zabrać do bram raju - ale zawsze gdzieś nas prowadzi."

- "Rzeczy proste są zawsze najbardziej niezwykłe..."


Mam nadzieje że was zachęciłam...
Miłej lekturki ;)
Powrót do góry Go down
https://girls.forumpolish.com
Martha

Martha


Female
Liczba postów : 91
Age : 35
Skąd : Gdańsk
Registration date : 15/05/2007

Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła Empty
PisanieTemat: Re: Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła   Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła Date_a11Czw Maj 17, 2007 4:47 pm

Do tej p[ory czytałam tylko dwie książki tego pisarza, "Weronika postanawia umrzeć" tą z rzeką w tytule uśmiech
Głębokie, stworzone do rozmyślania ksiąski.
Powrót do góry Go down
http://www.night-romance.mylog.pl
Pepsi
Admin
Pepsi


Female
Liczba postów : 89
Age : 32
Skąd : Wielkopolska
Registration date : 13/05/2007

Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła Empty
PisanieTemat: Re: Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła   Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła Date_a11Czw Maj 17, 2007 4:52 pm

Nom. Ale i tak grąco polecam Alchemika! uśmiech
Powrót do góry Go down
https://girls.forumpolish.com
Martha

Martha


Female
Liczba postów : 91
Age : 35
Skąd : Gdańsk
Registration date : 15/05/2007

Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła Empty
PisanieTemat: Re: Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła   Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła Date_a11Czw Maj 17, 2007 4:53 pm

Jak zdobędę to przeczytam uśmiech
Powrót do góry Go down
http://www.night-romance.mylog.pl
Sponsored content





Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła Empty
PisanieTemat: Re: Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła   Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła Date_a11

Powrót do góry Go down
 
Paulo Coelho - Niesamowite Dzieła
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Girls Land :: Strefa New Age :: Książki-
Skocz do: